Featured Post

IOPE Air Cushion Murah RM26

IOPE AIR CUSHION   ♬ Moisturizes skin, giving a healthy glow ♬ Improves the condition of the pores for flawless skin ♬ Reduces fine ...

Saturday, June 25, 2016

Cas Penghantaran Ke Luar Negra

My Maya Store (Maya La Cottage) juga menerima order dari luar negara. Bagi anda yang berada di luar neara dan ingin membeli dari Maya boleh rujuk pengiraan kos penghantaran berdasarkan jadual di bawah ya :)





Contoh pengiraan barang untuk di hantar ke Argentina:

Berat barang ialah 500gm =RM90

10%  caj pengendalian barang dari RM90 = RM9

15% caj bahan api dari RM90 =RM13.50
 
===============================
Contoh : RM90 + RM9.00 + RM13.50
JUMLAH KESELURUHAN : RM112.50
===============================

Sekiranya barang bertambah bagi 500g berikutnya
Berat barang = RM40
Pengiraannya ialah seperti ini:-
Berat barang 500g pertama(RM90) + berat barang 500g berikutnya(RM40) =RM130
10% caj pengendalian barang dari RM130 = RM13
15% caj bahan api dari RM130 =RM19.50
 
===============================
Contoh : RM130  + RM13.00 + RM19.50
JUMLAH KESELURUHAN : RM162.50
==============================

 

No.Country of DestinationCountry CodeTransit TimeDocument
Merchandise
Weight Limit




First 500 gmNext 500 gmFirst 500 gmNext 500 gm



DAYSRMRMRMRMKG
1ArgentinaAR03904013739NL
2AustraliaAU026015751420
3AustriaAT0380351003031
4BahrainBH037020752020
5BangladeshBD035510601020
6BelgiumBE0370201001527
7BhutanBT5753211539NL
8BrazilBR04854013738NL
9BruneiBN0235843640
10BulgariaBG2803515740NL
11CambodiaKH0240652620
12CanadaCA3552011022NL
13ChileCL4854018055NL
14ChinaCN024512631240
15CubaCU4906518055NL
16CyprusCY03903015740NL
17Czech Rep.CZ03903515740NL
18DenmarkDK380201001530
19EgyptEG038015901520
20EstoniaEE03802015740NL
21FijiFJ4903518055NL
22FinlandFI0380351001525
23FranceFR370201001530
24GermanyDE370201001923
25GhanaGH4906018055NL
26GreeceGR0390351002020
27H.KongHK024210551230
28HungaryHU4853516036NL
29IcelandIS0385351232020
30IndiaIN034510651220
31IndonesiaID0235845630
32IranIR038530115226
33IrelandIE0375251001530
34ItalyIT0375251001520
35JapanJP024712641530
36JordanJO038535752030
37KazakhstanKZ4854015740NL
38KenyaKE0485351003020
39KuwaitKW038530752030
40LaosLA0240852820
41LebanonLB4803016040NL
42LiechtensteinLI03803011035NL
43LuxembourgLU03802514422NL
44MacauMO024410601230
45MalawiMW4906018042NL
46MaldivesMV36012651220
47MauritiusMU3906018040NL
48MexicoMX3802513730NL
49MongoliaMN3702515022NL
50MoroccoMA03826518045NL
51MyanmarMM027720802020
52NepalNP377259030NL
53NetherlandsNL3752511023NL
54New ZealandNZ35515761720
55NigeriaNG03906015042NL
56NorwayNO0380301202530
57OmanOM3804015040NL
58PakistanPK034510621220
59Papua New GuineaPG035015661520
60PhilippinesPH0235955820
61PolandPL03854016040NL
62PortugalPT0375251001520
63QatarQA038525752020
64RussiaRU490351102020
65Saudi ArabiaSA037525802520
66SingaporeSG222240550
67SlovakiaSK03904015740NL
68Solomon IslandsSB4906518055NL
69South AfricaZA03854015039NL
70South KoreaKR34312651530
71SpainES0385351151520
72Sri LankaLK034510651220
73SudanSD03886518055NL
74SurinameSR5886518055NL
75SwedenSE3752513030NL
76SwitzerlandCH375251303030
77SyriaSY03854015540NL
78TaiwanTW024612651230
79TajikistanTJ5853815540NL
80ThailandTH0236645620
81TunisiaTN0388651003020
82TurkeyTR038020702020
83UkraineUA03854015540NL
84United Arab EmiratesAE037520802020
85United KingdomGB0270201001520
86United States of AmericaUS03652010020NL
87UzbekistanUZ04904015740NL
88VenezuelaVE03110201202020
89VietnamVN0240750620
90YemenYE03824015740NL
91Serbia MontenegroCS03904015740NL
92Rest of the WorldROW05906518055NL

Monday, June 13, 2016

Glow Glowing

GLOW GLOWING BEAUTY SKIN oleh DARA ANGGUN MURAH DAN BERKESAN

GLOW GLOWING BEAUTY SKIN : KULIT PUTIH JELITA & LICIN

Semua orang tahu yang kulit sheera berjerawat dan berparut. Kini tak lagi dengan Glow Glowing Beauty Skin

NAK KEKAL CANTIK SEMPURNA PUTIH, GLOWING, PINKISH?


✔KEKAL 24JAM TANPA MAKEUP TEBAL2?

✔TAK PERLU BEDAK DAH?

✔SAPUAN YG MENYELURUH DAN SEKATA?

✔PEMAKAIAN YG MUDAH DAN JIMAT MASA?

✔1 SET GLOW GLOWING BEAUTY SKIN TAHAN LAMA

►JERAWAT, JERAGAT, PARUT & BINTIK HITAM HILANG?


----------KULIT LEBIH PUTIH, LICIN DAN SEKATA-----------


"Semenjak SHEERA amalkan SET PERCUBAAN GLOW GLOWING BEAUTY SKIN…peringkat pertama SHEERA amalkan selama 7 hari, hasilnya amat memuaskan.. Sekarang SHEERA tak risau lagi dengan permasalahan itu. Kini kulit SHEERA amat sempurna berbanding sebelum ini.."

SHEERA syorkan uollss semua mencuba GLOW GLOWING BEAUTY SKIN hari ini..


KELEBIHAN GLOW GLOWING BEAUTY SKIN:-

✔Mencerah & melembutkan kulit

✔Melambatkan penuaan (kulit tegang)

✔Mengecilkan liang pori terbuka

✔ Menghilangkan serta mencegah jerawat & jeragat

✔Meghilagkan bintik hitam& parut jerawat

✔Menjadikan tona kulit sekata

SET EKSKLUSIF 5 IN 1 (RM 59 )

Glow Glowing Beauty Skin (5 in 1) mengandungi: 

*Sabun Collagen Gluta Q10 

*Night Glow 

*Night Glowing 

*Day Pinky Beauty 

*Toner

_________________________________________________________________________________


SET  4 IN 1 (RM 39)

Glow Glowing Beauty Skin (4 in 1) mengandungi: 

*Sabun Collagen Gluta Q10 

*Night Glow 

*Night Glowing 

*Day Pinky Beauty 


1 -COLLAGEN GLUTA Q10 SOAP 

– membersih kulit wajah 

– menanggalkan sel2 kulit mati 

– menegangkan kulit wajah dan melembapkan kulit 

– wajah akan terasa bersih, segar dan bermaya 

– menghaluskan dan mencerahkan kulit 

– mengurangkan keduta/ garis penuaan 

– dengan collagen gluta Q 10 soap wajah akan kelihatan muda setiap masa 

2 - PINKY BEAUTY 


– melindungi kulit wajah dari sinar uv 

– menghilangkan flex hitam – menjadikan tonasi kulit lebih sekata 

– menghalus & melicinkan kulit 

3 - NIGHT GLOW 


– menghilangkan flek hitam 

– menjadikan tonasi kulit lebih sekata 

– menghalus, melicinkan dan mengebukan kulit wajah 

– mengurangkan kedutan/ garis penuaan 

4 - NIGHT GLOWING 


– mencerahkan kulit wajah 

– mengecilkan lubang pori-pori 

– menghaluskan kulit wajah 

– mengurangkan parut jerawat & jeragat

– merawat kulit yang bermasalah 

Selamat digunakan. Lulus KKM



CARA PENGGUNAAN GLOW GLOWING SET: 


SIANG:

– Bersihkan muka dengan Collagen Gluta Q10 soap sebanyak 2-3 kali sehari 

– Selepas cuci muka dengan Collagen gluta Q 10 soap, pakai Day-Pinky Beauty

MALAM: 

– Sapukan Night Glow ke seluruh wajah selama 3 malam. Selepas 3 malam gunakan Night Glowing selama 3 malam 

(selang seli Night Glow & Night Glowing setiap 3 malam)

*Kesan cepat *Selamat *Kelulusan KKM *Tiada kesan sampingan negatif


TAMBAHAN GLOW GLOWING TONER TREAMENT & GOLD SERUM:-


Toner Treatment RM 29
Gold Serum RM 35


FUNGSI TONER TREAMENT :-

- Dapat membantu menganjalkan kulit

- mengurangkan jeragat dan kesan parut jerawat yang degil!!

CARA PENGUNAAN TONER TREAMENT :-

Dengan mengunakan kapas,picitkan sedikit toner dan tepuk-tepukan pada keseluruhan muka,biarkan toner itu kering,jangan di lapkan.

FUNGSI GOLD SERUM BEAUTY :-

- Memperbaiki jaringan kulit yang rosak / kerutan pada wajah serta membuka pancaran aura wajah anda menjadi tampak lebih cerah serta-merta.

- Memutihkan wajah dalam waktu singkat

- Gunakan secara rutin, maka akan membantu menghilangkan masalah flek, kerutan, kantung mata yang gendut & menghitam

- Menjadikan kulit anda cerah & lebih putih bercahaya

- Pemakaian pertama dapat langsung dirasakan khasiatnya

CARA PENGGUNAAN GOLD SERUM 24K :-

Titiskan 2-3 titik serum pada tangan / langsung pada wajah, kemudian usapkan pada kulit wajah & leher secara merata. Gunakan serum ini pada wajah yang sudah dibersihkan terlebih dahulu. Gunakan 2 kali sehari sebelum menggunakan krim pagi & malam secara teratur. 

TESTIMONI GLOW GLOWING BEAUTY SKIN:













BERMINAT :-

HARGA GLOW GLOWING SET:

SM RM69.00 / SS RM73.00


HARGA TONER TREATMENT:

SM RM29 .00 / SS RM37.00


HARGA GOLD SERUM :-

RM 35

PROMO SET COMBO :-

*******************************************

UPDATE TERBARU !!!

Packaging Baru..

SET COMBO GLOW GLOWING 4 in 1 + PUTIH COLLAGEN

Hanya RM 78

POSTAGE

+RM9 SM / RM16 SS

@@@

SET COMBO GLOW GLOWING 5 in 1 + PUTIH COLLAGEN

Hanya RM 95 !!!!

POSTAGE
+RM 9 SM / RM16 SS

Kami tidak bertanggungjawab atas produk tiruan yang dibeli dengan harga jauh lagi murah.
CONFIRM ORIGINAL : Dapatkan dari MAYA LA COTTAGE

BERMINAT ???
PM / WHATSAPP MAYA +60109266926

PM / WHATSAPP MAYA +60109266926

PM / WHATSAPP MAYA +60109266926

Sunday, June 12, 2016

Khasiat Jus Hidayah Gold Dungun

Khasiat Jus Hidayah Gold Serai Mas diperkayakan dengan 23 bahan terbaik di dunia.  Justeru itu, Jus Hidayah Gold dikenali sebagai Raja Segala Herba.  Kandungan herba hebat di dalam Jus Hidayah Gold dapat membantu mengelak, melegakan dan merawat pelbagai jenis penyakit. Selain itu, Jus Hidayah Gold meningkatkan tahap kecergasan fizikal dan kecerdasan mental.   

Memandangkan Jus Hidayah Gold menggunakan bahan herba semualajadi, ia tidak mendatangkan kesan buruk sampingan apabila menggunakannya.  Malah ia mudah memberi kebaikan dan manfaat kepada setiap orang yang meminumnya.


Maka itu, Jus Hidayah Gold Serai Mas sesuai dijadikan unsur pemakanan tambahan.  Jus Hidayah Gold membekalkan vitamin dan mineral yang diperlukan oleh badan. Badan memerlukan unsur gizi tambahan untuk mendepani cabaran kesihatan yang amat kompleks seperti pencemaran udara, makanan tidak sihat serta tekanan perasaan. 

JUS HIDAYAH GOLD SERAI MAS

Testimoni Jus Hidayah Gold Serai Mas dibuat pengguna bukti kebaikan dan keistimewaannya. Setelah meminum Jus Hidayah Gold, banyak orang menyatakan rasa berpuashati dan bersyukur kerana masalah kesihatan yang dihadapi beransur-ansur hilang.  Mereka kembali bertenaga dan sihat. Perkara yang sebelum itu tidak mampu lagi dilakukan disebabkan masalah kesihatan dan tenaga, kini dapat dilakukan semula biarpun tidak sehebat ketika muda dulu.

Sebenarnya, Jus Hidayah Gold bukan saja untuk golongan tua atau yang mengalami penyakit.  Jus Hidayah Gold juga amat sesuai diminum golongan muda yang aktif, langkah pencegahan penyakit dan meningkat keupayaan fizikal dan mental.  Jadi, Jus Hidayah Gold sesuai diamalkan semua peringkat umur.


Harga Jus Hidayah Gold Serai Mas mampu beli dan berbaloi.  Jangan terlalu berkira untuk mengeluarkan belanja bagi kesihatan dan kekuatan yang lebih baik.  Apa guna ada wang jika kesihatan sering terganggu dan sukar untuk melakukan perbuatan yang ingin dilakukan. 

Bagi orang Islam, kesihatan amat penting bagi membolehkan terus melakukan ibadah biarpun usia semakin meningkat.  Banyak orang sukar melakukan ibadat, seperti sembahyang, disebabkan berbagai masalah kesihatan seperti sendi, gout, kencing manis dan sebagainya.  Insyaalah, kesakitan dan masalah akibat penyakit berkenaan dapat dikurangkan, kalaupun tidak dihilangkan sepenuhnya, jika mengamalkan Jus Hidayan Gold.  

JUS HIDAYAH GOLD

Kandungan Jus Hidayah Gold: 

Jus Hidayah Gold Plus Collagen diperkaya dengan 23 bahan terbaik di dunia. Di antaranya ialah Air RO, Kurma, Kurma Merah, Buah Tin, Radix Angelicae Sinensis, Lada Pintal, Temulawak, Cengkeh, Jintan Halus, Jintan Kasar, Akar Putat, Teja Lawang, Mengkudu, Kunyit, Habbatus Sauda, Madu, Buah Pala, Dang Gui, Senduduk Putih, Jerangau, Mahkota Dewa, Aprikot, Delima, Xantham Gum dan kondisioner yang dibenarkan.


Khasiat Jus Hidayah Gold:

- Membantu menjana perkembangan minda para pelajar, kanak-kanak dan bayi dalam kandungan.

- Meningkatkan tahap kesihatan.

- Menjana tenaga.

- Memelihara kesihatan luaran dan dalaman.

- Mencerdaskan minda.

- Meningkatkan tahap metabolisme.

- Menggalakkan proses pemulihan luka.

- Membantu mengurangkan tahap kolestrol.

- Mengawal kadar gula dalam darah,


JUS HIDAYAH GOLD SERAI MAS

Harga tawaran: RM110 (termasuk kos pos)

Kod barang: W024

- Membantu memelihara kesihatan jantung.

- Menstabilkan tekanan darah.

-Melancarkan peredaran darah ke seluruh tubuh.

- Menggalakkan fungsi organ.

- Meningkatkan daya ketahanan tubuh.

- Mencegah penyakit seperti radang, gout, alahan dan masalah sendi.

- Mengatasi masalah senggugut dan keputihan bagi wanita.

- Meredakan resdung, selsema dan migrain.

- Menghilangkan kelesuan tubuh badan.

- Melambatkan proses penuaan.

Biarpun kesan kebaikan meminum cepat dan dapat dirasakan 'serta merta', terdapat juga dalam keadaan penyembuhan atau mengawal penyakit, mengambil sedikit masa.  Malah untuk kesan optimun perlu dilakukan secara berterusan untuk tempoh yang lebih lama, mungkin melebihi sebulan atau lebih.  Kesan tindakbalas lambat disebabkan keadaan yang telah 'akut' atau proses yang lambat bergantung kepada keadaan diri seseorang.  Sebab itu amat penting istiqamah dalam mengamalkan Jus Hidayah Gold.


Cara pengambilan Jus Hidayah Gold Serai Mas:

- Dewasa: Ambil 1-2 sudu setiap pagi dan malam.

- Sebaik-baiknya didahulukan dengan bacaan selawat (3 kali), surah Al-Fatihah dan niat untuk kebaikan seperti penyembuhan dan sebagainya.

Peringatan:

Tidak sesuai diminum wanita ketika datang haid dan sedang mengandung.

-----------------------------------

JUS HIDAYAH GOLD SERAI MAS

Harga Maya;
1 botol x rm 99
2 botol x rm 94
3 botol x rm 89

BERMINAT ???
PM / WHATSAPP MAYA DI 0109266926

Nama Kedai: maya la cottage
Fb Page : maya la cottage
Nombor telefon: 0109266926
Alamat email: mayalacottage@gmail.con

--------------------------------------

Selepas membuat bayaran, sila email, whatsApp atau sms maklumat berikut:

- Nama anda
- Alamat surat menyurat
- Alamat email anda
- Nombor telefon bimbit
- Masa Bank In
- Jumlah bayaran
- Kuantiti barang
- Salinan resit

- Terima kasih anda memilih membeli dengan kami.
- Setelah menerima maklumat yang diperlukan, pihak kami akan segera melakukan proses penghantaran.

- Setiap produk akan dihantar melalui Pos Laju atau perkhidmatan penghantaran cepat lain. 

- Tempahan diterima sebelum pukul 12.00 petang akan dihantar pada hari yang sama. 

- Penghantaran tidak dibuat pada hari Khamis, Jumaat, Sabtu dan Cuti Umum. 

- Sekiranya produk tidak ada dalam simpanan kami, pemulangan wang akan dilakukan segera.

Saturday, June 11, 2016

Belleza Collagen murah di Dungun

BELLEZA COLLAGEN

20 SACHETS X 6 GM

INSHA ALLAH,  Produk selamat dan mempunyai kelulusan daripada KEMENTERIAN KESIHATAN MALAYSIA (KKM)

Cara putihkan kulit bak SNOW WHITE dalam masa 2 minggu. Dijamin 500% berkesan. Terkini dalam pasaran.

Kulit muka cerah tapi badan gelap? Kulit kusam dan tidak berseri? Tona kulit tak sekata? Masalah jerawat dan jeragat menghantui diri?

Atasinya dengan BELLEZA by Sofieya Beauty Secret!

❥ Kebaikan BELLEZA :

- Menjadikan kulit putih kemerah-merahan
- Menjadikan kulit glowing secara natural
- Melembut, menegangkan dan menganjalkan struktur kulit
- Membantu mengatasi masalah kulit kusam dan tidak berseri
- Mengecilkan liang roma
- Pencerahan sekata satu badan dan menyekatakantona kulit
- Mengandungi antioksidan untuk melambatkan proses penuaan
- Merawat masalah jerawat dari dalam dan memudarkan parut jerawat
- Memantapkan bentuk payudara dan punggung
- Memgetatkan faraj dan merawat keputihan
- Menghalang jangkitan pada vagina
- Menjadikan rambut lebih sihat, beralun dan hitam berkilat
- Menguatkan kuku dan merawat masalah tumit kaki merekah
- Membantu menstabilkan hormon wanita yang menopous

Cara pengambilan Belleza Collagen :
1. Koyak dan kemam serbuk collagen di bawah lidah
2. Amalkan minum 3 liter sehari 


Testimoni Belleza Collagen











HARGA MAYA
1 KOTAK X RM 99
2 KOTAK X RM 95

3 KOTAK X RM 89


BERMINAT???
PM / WHATSAPP MAYA +60109266926